Neděle, 14 července, 2024

Bezpečná jízda

Proč si pořídit a jak vybrat cyklistickou přilbu na kolo. Bezpečná jízda na kole, to není jenom vhodně zvolené jízdní kolo, na které je spolehnutí, dobře seřízené a pravidelně kontrolované brzdy, cyklistické osvětlení splňující zákonem předepsané normy a reflexní prvky. Každý zodpovědný cyklista, který má nejen rád cyklistiku, ale také své zdraví a život, předchází případným srážkám, nehodám a pádům nejen dodržováním silničních pravidel a bezpečnostních doporučení o jízdě na kole, ten také svou hlavu chrání kvalitní cyklistickou přilbou


Je nutné používat přilbu na kole z několika důvodů:

  1. Ochrana hlavy: Přilba slouží k ochraně hlavy před zraněním v případě nehody. Pokud dojde k pádu nebo srážce s jiným objektem, může přilba absorbovat náraz a minimalizovat riziko zranění.
  2. Povinnost: V některých zemích je nošení přilby na kole povinné. Pokud tuto povinnost nedodržujete, můžete být pokutováni.
  3. Příklad pro ostatní: Nošení přilby na kole může být inspirací pro ostatní cyklisty, aby také chránili svou hlavu a minimalizovali riziko zranění.
  4. Bezpečnostní doporučení: Organizace zabývající se bezpečností silničního provozu, jako např. Národní bezpečnostní rada (National Safety Council), doporučují nošení přilby při jízdě na kole.
  5. Celkově je nošení přilby na kole důležité pro bezpečnost cyklisty a minimalizaci rizika zranění v případě nehody nebo pádu.

Více se dočtete zde